I morgon startar auktionen
Reportage

I morgon startar auktionen

Publicerad 22 augusti 2017 (uppdaterad 22 augusti 2017)
De första objekten i den stora fordonsauktionen på Kjell Olssons samlingar skulle varit ute till försäljning redan i slutet av förra veckan. Tekniska problem gör dock att auktionen inte kommer igång förrän i morgon onsdag.
Kjell Olsssons stora samling av bilar, lastbilar, moppar, motorcyklar och en massa annat har skapat mycket intresse. Många väntar nu på att objekten ska läggas upp på bilweb.se

– Det har varit en del utmaningar med den tekniska lösningen för att kunna registrera sig och buda, det är anledningen till att vi halkat efter något, säger Michael Luft som är ansvarig för försäljningen på Bilweb.se

Enligt Michael Luft räknar man med att auktionen ska komma igång under morgondagen.

Genom att anmäla dig godkänner du OK-förlagets personuppgiftspolicy.