Uddabilar på auktion
Blockharen

Uddabilar på auktion

Publicerad 4 juli 2014 (uppdaterad 4 juli 2014)
Den 12 juli säljs ett 30-tal udda fordon på auktion – vad sägs om Chevrolet Corvair, Renault 20, Datsun Laurel och ett par tidiga Land Rovers?

Jämtlands auktionsbyra i Östersund håler den 12 juli auktion på en rad renoveringsobjekt samt några till synes riktigt fina bilar. Beskrivningarna av objekten är sparsmakade men det ökar kanske bara känslan av fyndläge. Alla bilarna har utropspris 500 kronor – visst blir man sugen på att gå på auktion...

Kolla in bilarna här!

Genom att anmäla dig godkänner du OK-förlagets personuppgiftspolicy.