Samling på auktion
Video

Samling på auktion

Publicerad 24 oktober 2020 (uppdaterad 26 oktober 2020)
Ett tjockt lager damm ligger på många av bilarna i "Torparns" samling som nu ska säljas på nätauktion. Följ med in i maskinhallen där ett 50-tal bilar och motorcyklar förvarats de senaste åren.
Budgivningen är igång och många reservationspriser uppnåddes ovanligt tidigt. En Porsche 356 kan gå för 140 000 kronor och en VW Typ 3 för 42 500. Det handlar visserligen om renoveringsobjekt men det det luktar fyndkänsla ändå.

Nätauktionen avslutas den 29/10 - först då vet vi vad slutpriserna landar på. Du hittar auktionen på www.bilwebauctions.se

Genom att anmäla dig godkänner du OK-förlagets personuppgiftspolicy.