Volvo på auktion

Blockharen

Lördagen den 29:e april går denna orenoverade 142:a under klubban i Lindesberg.

Då en genomsnittlig överlevande Volvo 140 har passerat en livscykel som familjebil, begagnatbil, ungdomsbil, renoveringsobjekt, renoverad, finbil så är det inte ofta man ser en orörd originalbil.  Det här exemplaret har bara gått 7500 mil och är till synes välhållen utan några lagningar eller modifieringar.  Den 29:e april finns det alltså anledning för den som vill ha chans på en orörd 142:a att ta sig till Lindesberg, där denna auktioneras ut. För mer information kontakta Lindesbergs auktionskammare

Kommentarer

#1
Per Andersson
2017-04-25 17:58

Nu är www.lindesbergsauktionskammare.se uppdaterad med bilder och mer info!

Hej!

Våra annonser är en förutsättning för att vi ska kunna fortsätta göra det vi gör. Så vi vore tacksamma ifall du kude stänga av adBlocker!